1% dla Kubusia

Witam serdecznie wszystkich!!! 

 

Jeżeli czytasz ten post, to znaczy, że zastanawiasz się co zrobić z 1% swojego podatku, który zapłaciłeś w 2017r. do urzędu skarbowego. Ten 1% masz prawo przekazać na kogoś, kto tego naprawdę potrzebuje i tutaj znajdziesz właśnie taką osobę. Jest nią mój bratanek Kubuś.


Kubuś jest uczniem czwartej klasy szkoły podstawowej. Ma starszą siostrę Wiktorię i brata Dawida. Urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym z niedowładem kończyn dolnych. Od maleńkiego dzieciątka rodzice dbają o odpowiednią opiekę lekarską oraz o to, by mógł rozwijać się jak najlepiej i miał dobry start w życie. Poprzez odpowiednio wdrożone leczenie i rehabilitację wiele już osiągnięto. Kubuś porusza się coraz sprawniej i może uczęszczać do szkoły tak jak rodzeństwo i inne dzieci w jego wieku. Porusza się o kulach, lub wózku inwalidzkim. Czuwają nad nim lekarze: ortopeda, neurolog, logopeda i psycholog. Od 2012r. co 4 miesiące otrzymuje zastrzyki z preparatu Botox (toksyna botulinowa), które pozwalają niwelować skutki spastyczności, tzn. poprawiać jakość chodu oraz zapobiegać powstawaniu trwałych przykurczów mięśni poprzez tworzenie nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Miał wykonywane komputerowe badanie chodu w Pracowni Biomechaniki Ruchu w Poznaniu. Kubuś ma również chore serduszko - arytmię nadkomorową, która podlega corocznej kontroli za pomocą badaniu metodą Holtera.

Kubuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" KRS 0000037904. 


Tutaj można go znaleźć: http://www.dzieciom.pl/8516

Dzięki zebranym pieniążkom za pomocą tej fundacji z 1% od osób, które zdecydowały się przekazać go na Kubusia możliwe było już:
  • przeprowadzenie skomplikowanej operacji na nóżkach (podcinanie ścięgien), dzięki której jest wstanie się poruszać sam;
  • finansowanie sprzętów ortopedycznych, takich jak łuski stawów skokowych AFO z aparatem DAFO;
  • zakup wózka inwalidzkiego;
  • rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku.
Naszym planem na najbliższy czas jest:
  • dalsza specjalistyczna rehabilitacja;
  • kolejna operacja na nóżkach - niwelująca przykurcza;
  • nowe sprzęty ortopedyczne, których zmiana jest niezbędna ze względu na to, że dziecko cały czas rośnie;
  • trójkołowy rower, który ułatwiłby poruszanie się;
  • dalsze finansowanie prywatnych wizyt u lekarzy (niestety nie wszystkich lekarzy można odwiedzać w odpowiednim czasie w ramach NFZ).
Rodzice Kubusia znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, a koszty systematycznej rehabilitacji w ośrodkach specjalistycznych, finansowanie operacji i zakup sprzętów przekracza ich możliwości. Rehabilitują go sami w domu, jednakże dla poprawy jego rozwoju potrzebni są specjaliści. Dlatego też w jego imieniu proszę o przekazanie swojego 1% podatku na rzecz Kubusia. Jest to bardzo proste i nie wymaga wysiłku, oraz wydawania dodatkowych środków, a jedynie odpowiedniego wypełnienia zeznania podatkowego, a podatek i tak już zapłacony w części 1% trafi na konto fundacji na rzecz Kubusia. Tylko 1%, to niby tak niewiele, a jednocześnie tak wiele, jeżeli znajdzie się więcej osób chętnych, by pomóc.

1% podatku można przekazać wpisując w rocznym zeznaniu podatkowym: 
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”  KRS 0000037904
Z dopiskiem:
8516 Łach Jakub- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Za każdą przekazaną kwotę w imieniu swoim oraz rodziców Kubusia bardzo dziękuję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz